Wyślij zapytanie

Zapisz się do newslettera

DEKO EKO > BLOG > EKO DZIECKO, ŚWIĘTA > Dzień Dziecka – naturalnie!
Zwierzaki z kartonu – Safari

Zwierzaki z kartonu – Safari

Dzień Dziecka – naturalnie!

Dzień Dziecka – naturalnie!

Pod koniec maja wszyscy rodzice stają przed dylematem – co w tym roku podarować dziecku na Dzień Dziecka? W końcu wszystkie dzieci uwielbiają prezenty, ale co zrobić, kiedy pokój naszego malucha pęka w szwach od kolorowych zabawek?

Jeśli chcesz, aby ten dzień był dla dziecka naprawdę wyjątkowy, podejdź do niego na sposób EKO. Poświęć przede wszystkim czas i uwagę, której często w codziennym zgiełku dzieciom brakuje. Eko-dzień Dziecka to samodzielne wymyślanie zabaw i tworzenie zabawek z tego co mamy “pod ręką”. Same zabawki ekologiczne to tylko uzupełnienie, ale uzupełnienie bardzo ważne, często samą swoją formą wymuszające poświęcenie czasu, który w relacji rodzic-dziecko pozostanie najważniejszym darem.

Na szczególną uwagę zasługują zabawki z… kartonu, które poprzez włączenie dziecka w ich budowanie, kolorowanie i ozdabianie rozwijają jego wyobraźnię. Z tektury można zarówno samodzielnie stworzyć niezwykłe wynalazki, jak również kupić gotowe półprodukty, z których dzieciaki mogą wyczarować domki, samochodziki, rakiety, kuchnię czy nawet przebierankowy teatrzyk. Zabawki teturowe wymagają zaangażowania intelektualnego i stoją w opozycji do kolorowego natłoku brzęcząco-migoczących zabawek „Made in China”.

 

fot 3_nagrody

Zabawki tekturowe HOCKI KLOCKI

Zachęcamy również do pójścia o krok dalej i wspólnej zabawy z dzieckiem w duchu twórczego {reklama}upcyklingu. Dzięki takim formom zabawy można stworzyć jedyne w swoim rodzaju ludziki z rolek papierowych, samochodziki z plastikowych butelek lub całą rodzinkę ze zużytych opakowań po płynach do kąpieli i szamponach. Na tym pomyśle bazuje PRZE-TWÓRZ PAKA, składająca się z 12 twórczych zadań dla dzieci, które nie tylko rozwijają wyobraźnię i inwencję twórczą dziecka, ale również budują jego eko-świadomość i rozbudzają wrażliwość estetyczną.

fot 2_nagrody

Zabawki z tektury HOCKI KLOCKI oraz PRZE-TWÓRZ Paka dla Dzieciaka

A zwykłe drewniane klocki? Wspominane z sentymentem, nieco zapomniane, teraz powracają do łask. I słusznie! Kolorowe drewniane klocki rozwijają wyobraźnię jak żadne inne – ten sam klocek może być fundamentem wielkiej wieży, elementem mostu, karocy, samochodu lub zwierzęciem – możliwości są nieograniczone. Czy może być coś przyjemniejszego niż budowanie fortyfikacji wspólnie z tatą…?

foto 4_nagrody

Klocki drewniane WOODEN STORY – klocki Peace&Love

Czym jest zatem eko-Dzień Dziecka? To przede wszystkim kreatywna zabawa, tworzenie czegoś z niczego. Rysowanie na drugiej stronie już porysowanej kartki, budowa fortu z kartonów, własnoręcznie wykonany domek. To także mądre i pomysłowe zabawki łączące pokolenia – takie, którymi sami mamy ochotę się pobawić. Po takiej zabawie wspaniale poczują się wszyscy – dzieci, rodzice i… natura.

 

Przeczytaj również
Konkurs „kARTon. Dzieciaki w akcji!”

Konkurs „kARTon. Dzieciaki w akcji!”

Dekoeko.com i Akcja Prze-twórz zapraszają dzieci w wieku 4-10 lat do konkursu na Dzień Dziecka pt. “kARTon. Dzieciaki w Akcji!” Co...

Prezent, który nie trafi do kosza…

Prezent, który nie trafi do kosza…

Bożonarodzeniowa gorączka, szał zakupów, pośpiech, milowe kolejki do kasy. Wszystko to zwieńczone nietrafionymi prezentami, które ...

Komentarze
Podziel się

copyright ©2018 dekoeko.com