Wyślij zapytanie

Zapisz się do newslettera

DEKO EKO > BLOG > I Targi ECO LIFESTYLE w Łodzi
Lampa stołowa miedziana na drewnianym klocku

Lampa stołowa miedziana na drewnianym klocku

Lampa wisząca metalowa gwiazda czarna

Lampa wisząca metalowa gwiazda czarna

Podłużna poduszka z komarem

Podłużna poduszka z komarem

Brelok drewniany – „Bryka”

Brelok drewniany – „Bryka”

Domek Skarbonka BIAŁY z tektury do składania

Domek Skarbonka BIAŁY z tektury do składania

Lampa Odwrócony SaaTURN

Lampa Odwrócony SaaTURN

BRELOK DREWNIANY CO Z DRZEWA SPADŁO SOSNA

BRELOK DREWNIANY CO Z DRZEWA SPADŁO SOSNA

Lampa szklana róg szara

Lampa szklana róg szara

I Targi ECO LIFESTYLE w Łodzi

I Targi ECO LIFESTYLE w Łodzi Zobacz fotorelację »

W zeszły weekend tj. 12-14.10.2012 w Łodzi miały miejsce targi ekologicznego lifestylu beECO. To niezwykłe wydarzenie zgromadziło całą masę świadomych ekologicznie designerów, artystów, projektantów mody, dostawców ekologicznej żywności.

W ramach pierwszych w Polsce targów Eko-Lifestylu można było zapoznać się z całą gamą tematów w duchu eko m.in. eko-żywność i organiczne kosmetyki, art recycling i biżuteria z odzysku, eko-moda, eko-turystyka, ekologiczny dom, elementy wyposażenia wnętrz, design eko, zabawki, ciuszki dziecięce produkowane zgodnie z zasadami fair trade…. i wiele innych….

DESIGN

Corner of Design, w którym można było zobaczyć jak młodzi projektanci nadają drugie życie przedmiotom, zmieniając ich pierwotne funkcje oraz znaczenie, zgodnie z nurtem coraz bardziej popularnego trendu upcyklingowego. Ekscytujące projekty w stylu: dywaniki i fotele z nakrętek PET, lampy ze sklepowych metek, koszyki i torebki z papierowej wikliny, czy torby ze starych plandek samochodowych i niewykorzystanych billboardów reklamowych to tylko garstka przykładów polskiego eko-designu.

MODA

Targi Odpowiedzialnej Mody WEAR FAIR oraz Finał Konkursu Mody Ekologicznej Re – Act Fashion Showhttp://www.re-act.pl/.

Wear Fair to kulminacja projektu “Kupuj odpowiedzialne ubrania” http://www.ekonsument.pl/ubrania. Zaprezentowane marki zostały wykonane zgodnie z zasadami fair trade, czyli w skrócie z poszanowaniem człowieka oraz w sposób ekologiczny.

Re-act fashion natomiast to konkurs na najlepsze kolekcje z odpadów, skierowany do studentów i absolwentów uczelni wyższych, a także projektantów, tworzących zgodnie z zasadami EKO. W Łodzi odbyła się finałowa gala konkursu.

SPOŁECZEŃSTWO

Równolegle odbywała się międzynarodowa konferencja, również warta szerszej eksploracji – Cohabitat Gatheringhttp://www.festiwal.cohabitat.net/

Cohabitat Gathering to festiwal achitektury naturalnej oraz społeczności autonomicznych organizowany przez międzynarodową platformę skupiającą instytucje, przedsiębiorstwa, organizacje oraz entuzjastów zajmujących się budownictwem naturalnym, permakulturą czy współpracą open source.. Celem nadrzędnym organizacji jest przywrócenie naturalnych i zdrowych relacji pomiędzy naszym społeczeństwem a środowiskiem w którym żyjemy.

Hasłem przewodnim tegorocznej konferencji było “Simplicityrediscovered” czyli „odkrywanie prostoty na nowo”.

ŻYWNOŚĆ

A na deser Targi Naturalnej Żywności NATURA FOOD, gdzie można było popróbować naszych rodzimych nalewek z pędów sosny pachnących lasem, soków z róży, regionalnego żywego piwa, chlebów razowych na prawdziwym zakwasie, czy serów i wędlin wytwarzanych tradycyjnymi metodami.

Przeczytaj również
Rajski ogród – Eden Project

Rajski ogród – Eden Project

Jesteśmy w takim czasie, że trzeba podjąć działania regeneracyjne względem natury. Jest to jak najbardziej wykonalne. Możemy połąc...

Jeans for a better world

Jeans for a better world

Prawie każdy ma w swojej szafie chociaż jedną parę jeansów. To nieodzowny element garderoby, każdy regularnie kupuje nowe jeansy, ...

Komentarze
Podziel się

copyright ©2017 dekoeko.com