Wyślij zapytanie

Zapisz się do newslettera

DEKO EKO > BLOG > EKO LIFESTYLE, tip of the day > Jak sortować, żeby nie zwariować? ebook
Kosz do segregacji odpadów Ovetto kolorowy

Kosz do segregacji odpadów Ovetto kolorowy

Zielony Sortownik – torba do segregacji odpadów

Zielony Sortownik – torba do segregacji odpadów

Kosz do segregacji odpadów Ovetto czarny

Kosz do segregacji odpadów Ovetto czarny

Jak sortować, żeby nie zwariować? ebook

Jak sortować, żeby nie zwariować? ebook

Recykling to jedna z metod ochrony środowiska naturalnego polegająca na zmniejszeniu ilości odpadów. Od utylizacji różni się tym, że odpady nie są niszczone (spalane), lecz ponownie przetwarzane z surowców wtórnych: szkła, tworzyw sztucznych, papieru i metali. Odzyskane surowce mogą być wykorzystane ponownie, niektóre z nich (np. papier) można przetwarzać kilka–kilkanaście razy, a inne (np. aluminium czy szkło) bez końca. Podstawą recyklingu jest dokładna segregacja odpadów.

Odpady komunalne nadające się do przetworzenia można podzielić na cztery podstawowe grupy: plastik, papier, szkło i metale. Najgroźniejsze są tworzywa sztuczne – ich proces rozkładu wynosi nawet kilka tysięcy lat. Jeśli odpady lądują gdzie popadnie, koszty dla środowiska naturalnego (a w konsekwencji – dla nas wszystkich) są opłakane.

Trzeba działać szybko i konsekwentnie, bo konsumujemy coraz {reklama}więcej, a więc i liczba wytwarzanych odpadów stale rośnie. Rezygnacja z recyklingu to wyrzucanie do kosza ogromnych pieniędzy – na surowce i energię potrzebną do wyprodukowania kolejnych rzeczy.
Im więcej śmieci, których nie przetwarzamy, tym więcej miejsca potrzeba na ich bezsensowne przechowywanie.

Produkowanie rzeczy z surowców zamiast w wyniku recyklingu to zużywanie zasobów przyszłych pokoleń.

Skoro jest to takie istotne, to dlaczego nie wszyscy segregują? Może dlatego, że nie jest dla wszystkich jasne, który odpad należy wrzucić do którego pojemnika. Wszystkie zasady segregacji są jednak od dawna określone i zanim je zapamiętasz, możesz korzystać z naklejonych na pojemniki list z wyszczególnionymi produktami.

Dodatkowo, aby Ci to ułatwić, STENA Eko Stacja wydała e-book „Jak sortować, żeby nie zwariować?”

Do pobrania bezpłatnie TUTAJ

Źródło: czwartysektor.com

Przeczytaj również
Ekologiczny Dzień Zakochanych

Ekologiczny Dzień Zakochanych

Przeszkadza Wam komercjalizacja Walentynek? Mamy kilka eko pomysłów jak nie stracić zabawy i ominąć sztampę.   Po pierwsze po...

Odpowiedzialne prezenty na święta

Odpowiedzialne prezenty na święta

W święta chcemy sprawić swoim bliskim radość, obdarowując ich prezentami. Przy wyborze prezentów możemy kierować się nie tylko upo...

Komentarze
Podziel się

copyright ©2018 dekoeko.com