Wyślij zapytanie

Zapisz się do newslettera

DEKO EKO > BLOG > UPCYKLING, SZTUKA ZE ŚMIECI, EKO DZIECKO, ŚWIĘTA > Konkurs „kARTon. Dzieciaki w akcji!”
Zwierzaki z kartonu – Safari

Zwierzaki z kartonu – Safari

Domki z kartonu – osiedle

Domki z kartonu – osiedle

Konkurs „kARTon. Dzieciaki w akcji!”

Konkurs „kARTon. Dzieciaki w akcji!”

Dekoeko.com i Akcja Prze-twórz zapraszają dzieci w wieku 4-10 lat do konkursu na Dzień Dziecka pt. “kARTon. Dzieciaki w Akcji!”

Co chcemy osiągnąć?

Przez cały maj chcemy angażować dzieci we wspólną zabawę oraz zainteresować twórczością plastyczną i kreatywnym spędzaniem czasu. Jednocześnie zwracamy uwagę na zagadnienia związane z ekologią – w tym przypadku recyclingiem i upcyclingiem przedmiotów, które normalnie powędrowałyby do kosza.

Wspólne tworzenie z dzieckiem to nie tylko wspaniały sposób na spędzenie razem czasu, ale także okazja do ekoedukacji i zwrócenia uwagi na problem śmieci.

Na czym polega zadanie?

Zachęcamy małych przetwórców do własnych poszukiwań i tworzenia: obrazów, kolaży, stworów, obiektów i konstrukcji zbudowanych z kartonów i innych przedmiotów codziennego użytku (puste opakowania, papier, reklamówki, plastikowe butelki, gazety itp.itd.), które poprzez danie im drugiego życia przeistoczą się w coś zupełnie nowego.

fot 1_opis konkursu

R.Rauschenberg, Eco-Echo III

Technika tworzenia jest zupełnie dowolna, można ciąć, kleić, budować, łączyć ze sobą dostępne materiały w dowolny sposób. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia!

Pracę należy sfotografować i wrzucić na stronę konkursu lub przesłać mailem na adres: kARTon@dekoeko.com. Konkurs kończy się 29 maja 2014 r., najlepsze prace zostaną nagrodzone atrakcyjnymi eko nagrodami od Dekoeko i Akcji Prze-twórz.

Trochę inspiracji

Konkurs inspirowany jest kombinowanymi obrazami amerykańskiego {reklama}artysty Roberta Rauschenberga, a w szczególności jego pracami z cyklu „Cardbird”.

Rauschenberg był jednym z głównych przedstawicieli pop-artu i twórca „combine painting” – „obrazów kombinowanych”, w których wykorzystywał wycinki z gazet, przedmioty znalezione na ulicy i plaży, wizerunki znanych polityków i produktów. Wraz z biegiem lat tworzywem jego sztuki stały się przedmioty, znalezione na brzegu morza: pudła z kartonu, kawałki drzewa, papa ze skamieniałymi muszlami, przeżarte solą tkaniny, fragmenty opon i metalu. Wykorzystanie do twórczości odpadów i wyrobów masowych było i jest przewrotną przestrogą przed kulturą bezmyślnego konsumpcjonizmu.

———————-

Konkurs jest realizowany za pośrednictwem Facebooka, przez Dekoeko i Akcję Prze-twórz, we współpracy z partnerami i mediami. Zapraszamy do przyłączenia się do akcji – konkurs już wystartował:

FB / kARTon

Regulamin:

https://docs.google.com/document/d/14GzorWGc5pbaqPmAbaDhygh-d0lU1dtK5xt_dKqyyew/edit?usp=sharing

Nagrody:

I miejsce: klocki drewniane Peace&love 108 szt Wooden Story o wartości 220 zł http://dekoeko.com/product/klocki-peacelove-108-szt/
II miejsce: PRZE-TWÓRZ PAKA dla Dzieciaka o wartości 169 złhttp://dekoeko.com/product/prze-tworz-paka-dla-dzieciaka/
III miejsce: Hocki zestaw Domy – klocki tekturowe firmy Hocki o wartości 100 zł http://dekoeko.com/product/zestaw-dom-klocki/

Nagroda pocieszenia: klocki tekturowe Safari o wartości 25 złhttp://dekoeko.com/product/zwierzaki-z-kartonu-safari

 

fot 3_nagrody

fot 2_nagrody

foto 4_nagrody

Zapraszamy!

Przeczytaj również
W koło – upcykling dętek rowerowych

W koło – upcykling dętek rowerowych

Ile dętek pękło na majówkowych wyprawach? Nie przejmujcie się można je z powodzeniem przerobić na coś innego. Nie wiecie na co? Ot...

Dzień bez Opakowań Foliowych

Dzień bez Opakowań Foliowych

Od kilku lat, ze względów ekologicznych 23 stycznia obchodzimy Dzień bez Opakowań Foliowych. Inicjatywa ta ma nam przypomnieć, że ...

Komentarze
Podziel się

copyright ©2018 dekoeko.com