Wyślij zapytanie

Zapisz się do newslettera

DEKO EKO > BLOG > SLOW FOOD > „Raport Slow Life w Polsce 2018” – wolniej znaczy lepiej?
BLACK SWAN

BLACK SWAN

Pierścionek z drewna#16

Pierścionek z drewna#16

Lampa z butelki bezbarwna

Lampa z butelki bezbarwna

plecak 2w1

plecak 2w1

plecak 2w1

plecak 2w1

organiczna Tęcza mała1 damska/unisex S

organiczna Tęcza mała1 damska/unisex S

Lampa B&B biała ze złotem

Lampa B&B biała ze złotem

Kolczyki z drewna #11

Kolczyki z drewna #11

„Raport Slow Life w Polsce 2018” – wolniej znaczy lepiej?

„Raport Slow Life w Polsce 2018” – wolniej znaczy lepiej?

Idea Slow Life z roku na rok jest coraz bardziej popularna. Trend ten odnoszony jest do różnych dziedzin życia – od jedzenia, przez podróże, aż po modę. Tak więc “Slow food” to unikanie jedzenia w przydrożnych barach oraz korzystanie z produktów nisko przetworzonych.  “Slow fashion” to przede wszystkim dobra organizacja swojej szafy oraz noszenie ubrań dobrej jakości i kupowanie tego co naprawdę jest nam potrzebne. Slow w architekturze odnosi się do projektowania wnętrz zgodnie z naturalnymi rozwiązaniami oraz wybieranie naturalnych sposobów projektowania.  

Także w Polsce coraz więcej osób dostrzega ten trend. Badani łączą je z życiową harmonią, życiem bez pośpiechu oraz równowagą pomiędzy pracą zawodową i obowiązkami, a życiem prywatnym i odpoczynkiem. Z raportu „Slow Life w Polsce 2018” opracowanego przez Naturativ wynika, że pojęcie Slow Life zna już 27% ankietowanych.  W tej grupie głównie znajdują się osoby w wieku 18-24 lat oraz mieszkańcy niewielkich miast z liczbą 20-50 tys. Mieszkańców.
34% respondentów dostrzega ideę Slow Life w zdrowym odżywianiu.  Na drugim miejscu znajduje się obcowanie z naturą – takiego zdania jest 27% respondentów. Natomiast 25% Polaków biorących udział w tym badaniu jest zdania, że podejście to związane jest ze świadomymi zakupami.  

Źródło: Raport Slow Life w Polsce 2018

Dla ludzi kierujących się w ideą Slow Life istotnym aspektem jest także troska o środowisko naturalne.  Raport stworzony przez firmę Naturativ pokazuje w jaki sposób Polacy dbają o środowisko naturalne. Pierwsze miejsce zajmuje segregacja śmieci – 39% ankietowanych segreguje śmieci.  Na drugiej pozycji znalazło się oszczędzanie prądu i wody – 30% Polaków udzieliło taką odpowiedź.  Na trzecim miejscu znajdują się dwa działania – 28% badanych stara się nie marnować żywności oraz korzysta z energooszczędnych żarówek.

Źródło: Raport Slow Life w Polsce 2018

Ruch Slow Life ma dobre intencje, dlatego istotne jest, aby nie stał się on tylko chwilową modą. Z chęcią zmian i zaangażowaniem możemy zmienić nasze przyzwyczajenia. Warto zacząć od małych rzeczy jak dojeżdżanie rowerem do pracy, wybieranie lepszej jakości ubrań oraz ograniczenie używania plastikowych torebek. My także w swoich działaniach staramy się kierować ideą Slow Life. Na naszej platformie DEKO EKO prezentujemy liczne produkty, których pomagają w dbaniu o środowisko naturalne.  Chcecie ograniczyć zanieczyszczenie środowiska spowodowane używaniem siatek “jednorazowego użytku”? Proponujemy oryginalną siatkę Blue-Bi!

Przeczytaj również
Gotowanie w rytmie SLOW – wywiad z Agnieszką Majksner

Gotowanie w rytmie SLOW – wywiad z Agnieszką Majksner

W ramach cyklu "NATURA JEST KOBIETĄ" zainicjowanego z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet przedstawiamy Wam kolejną historię kobie...

O wawelskiej kooperatywie słów kilka

O wawelskiej kooperatywie słów kilka

Ostatnimi czasy powstaje coraz więcej oddolnych inicjatyw społecznych o prostych aczkolwiek szczytnych celach wspierających zrówno...

Komentarze
Podziel się

copyright ©2018 dekoeko.com