Wyślij zapytanie

Zapisz się do newslettera

DEKO EKO > BLOG > SLOW FOOD > „Raport Slow Life w Polsce 2018” – wolniej znaczy lepiej?
Świeczniko-patera z ciętej butelki szklanej po winie TOTINO

Świeczniko-patera z ciętej butelki szklanej po winie TOTINO

Szklanki+kieliszki wykonane ze szklanych butelek po piwie DESPERADOS NOCTURO 12 sztuk

Szklanki+kieliszki wykonane ze szklanych butelek po piwie DESPERADOS NOCTURO 12 sztuk

Red Lipstick

Red Lipstick

plecak 2w1

plecak 2w1

L – go +wood handle

L – go +wood handle

OLIWKA

OLIWKA

Szklanki desperados RED  zrobione ze szklanych butelek

Szklanki desperados RED zrobione ze szklanych butelek

plecak 2w1

plecak 2w1

„Raport Slow Life w Polsce 2018” – wolniej znaczy lepiej?

„Raport Slow Life w Polsce 2018” – wolniej znaczy lepiej?

Idea Slow Life z roku na rok jest coraz bardziej popularna. Trend ten odnoszony jest do różnych dziedzin życia – od jedzenia, przez podróże, aż po modę. Tak więc “Slow food” to unikanie jedzenia w przydrożnych barach oraz korzystanie z produktów nisko przetworzonych.  “Slow fashion” to przede wszystkim dobra organizacja swojej szafy oraz noszenie ubrań dobrej jakości i kupowanie tego co naprawdę jest nam potrzebne. Slow w architekturze odnosi się do projektowania wnętrz zgodnie z naturalnymi rozwiązaniami oraz wybieranie naturalnych sposobów projektowania.  

Także w Polsce coraz więcej osób dostrzega ten trend. Badani łączą je z życiową harmonią, życiem bez pośpiechu oraz równowagą pomiędzy pracą zawodową i obowiązkami, a życiem prywatnym i odpoczynkiem. Z raportu „Slow Life w Polsce 2018” opracowanego przez Naturativ wynika, że pojęcie Slow Life zna już 27% ankietowanych.  W tej grupie głównie znajdują się osoby w wieku 18-24 lat oraz mieszkańcy niewielkich miast z liczbą 20-50 tys. Mieszkańców.
34% respondentów dostrzega ideę Slow Life w zdrowym odżywianiu.  Na drugim miejscu znajduje się obcowanie z naturą – takiego zdania jest 27% respondentów. Natomiast 25% Polaków biorących udział w tym badaniu jest zdania, że podejście to związane jest ze świadomymi zakupami.  

Źródło: Raport Slow Life w Polsce 2018

Dla ludzi kierujących się w ideą Slow Life istotnym aspektem jest także troska o środowisko naturalne.  Raport stworzony przez firmę Naturativ pokazuje w jaki sposób Polacy dbają o środowisko naturalne. Pierwsze miejsce zajmuje segregacja śmieci – 39% ankietowanych segreguje śmieci.  Na drugiej pozycji znalazło się oszczędzanie prądu i wody – 30% Polaków udzieliło taką odpowiedź.  Na trzecim miejscu znajdują się dwa działania – 28% badanych stara się nie marnować żywności oraz korzysta z energooszczędnych żarówek.

Źródło: Raport Slow Life w Polsce 2018

Ruch Slow Life ma dobre intencje, dlatego istotne jest, aby nie stał się on tylko chwilową modą. Z chęcią zmian i zaangażowaniem możemy zmienić nasze przyzwyczajenia. Warto zacząć od małych rzeczy jak dojeżdżanie rowerem do pracy, wybieranie lepszej jakości ubrań oraz ograniczenie używania plastikowych torebek. My także w swoich działaniach staramy się kierować ideą Slow Life. Na naszej platformie DEKO EKO prezentujemy liczne produkty, których pomagają w dbaniu o środowisko naturalne.  Chcecie ograniczyć zanieczyszczenie środowiska spowodowane używaniem siatek “jednorazowego użytku”? Proponujemy oryginalną siatkę Blue-Bi!

Przeczytaj również
Żywność ekologiczna – wstęp

Żywność ekologiczna – wstęp

Żywność ekologiczna to określenie żywności produkowanej metodami rolnictwa ekologicznego tj. alternatywnego systemu, który poprzez...

Miejskie farmy na świecie

Miejskie farmy na świecie

“Cities could be self-sufficient in their food production if kamagra uk sale enough rooftops were utilized (…) the average consume...

Komentarze
Podziel się

copyright ©2018 dekoeko.com